Informační centrum

V našem resortu najdete také informační centrum s vyškoleným personálem k podávání informací o turistických trasách a místech v Českém Švýcarsku.

V infocentru lze pořídit různé suvenýry, mapy a drobné občerstvení. Nadále jednáme s certifikovanými i necertifikovanými výrobci z Českého Švýcarska a budeme se snažit o co největší sortiment suvenýrů na jednom místě.

  • Děčínská jeřabinka - Na kopcích okolo Děčína nachází vhodné podmínky k růstu jeřáb ptačí, používaný odedávna v lidovém léčitelství. Pálenka připravovaná z jeho plodů sloužila jako prostředek na dobré trávení a při nachlazení.
  • Keramické modely podstávkových domů - Panu Jaroslavovi Šafrovi a Janu Královi byl udělen certifikát za celek keramických modelových výrobků vyráběných v Dolní Poustevně s názvem Svět podstávkových domů:
  • Autorské šperky - Ručně vyráběné autorské šperky  z  kovů a  místního dřeva. Každý kus je neopakovatelný, šperky jsou vyráběny zcela jedinečným postupem, který si pan Herzlík sám vymyslel a průběžně dokonaluje.

Provoz tohoto informačního střediska podporuje Správa Národního parku České Švýcarsko.

Rys ostrovid je jeden ze symbolů národního parku České Švýcarsko. Není tedy divu, že se v okolí resortu U Fořta nachází i rysí stezka pro děti.

¨

Rysí stezka se od roku 2015 nachází v obci Mezní Louka u značené turistické trasy směrem k Pravčické bráně. Z Mezní louky běžte po červené turistické značce cca 200 m, až na ni narazíte. Stezka má dva okruhy. Kratší okruh má 500 m a delší 800 m. 

Budete mít možnost nahlédnout do života lýkožrouta, porovnáte si zde své stopy a skoky s jednotlivými lesními živočichy a poznáte, jak každý druh dřeva jinak vypadá i zní. Je zde prostě spousta důmyslných prvků pro hravé a zvídavé děti.

 

Více informací najdete zde