Informační centrum

V našem areálu najdete také informační centrum, kde se Vám ochotný personál bude vždy rád věnovat.

V našem infocentru či přímo v restauraci lze koupit různé suvenýry. Nadále jednáme s certifikovanými i necertifikovanými výrobci z Českého Švýcarska a budeme se snažit o co největší sortiment suvenýrů na jednom místě.

  • Děčínská jeřabinka - Na kopcích okolo Děčína nachází vhodné podmínky k růstu jeřáb ptačí, používaný odedávna v lidovém léčitelství. Pálenka připravovaná z jeho plodů sloužila jako prostředek na dobré trávení a při nachlazení.
  • Keramické modely podstávkových domů - Panu Jaroslavovi Šafrovi a Janu Královi byl udělen certifikát za celek keramických modelových výrobků vyráběných v Dolní Poustevně s názvem Svět podstávkových domů:
  • Autorské šperky - Ručně vyráběné autorské šperky  z  kovů a  místního dřeva. Každý kus je neopakovatelný, šperky jsou vyráběny zcela jedinečným postupem, který si pan Herzlík sám vymyslel a průběžně dokonaluje.
  • Varnsdorfské uzeniny - Tepelně opracovaný výrobek s vůní čerstvé uzeniny. Chuť je přiměřeně slaná a kořeněná. Na výrobu klobás a salámu se používá vybraná surovina, která prochází pečlivou kontrolou

Provoz tohoto informačního střediska podporuje Správa Národního parku České Švýcarsko.

Rys ostrovid je jeden ze symbolů národního parku České Švýcarsko. Není tedy divu, že v parku má svoji stezku pro děti.

¨

Rysí stezka se od roku 2015 nachází v obci Mezní Louka u značené turistické trasy směrem k Pravčické bráně. Z Mezní louky běžte po červené turistické značce cca 200 m až na ni narazíte. Okruh stezky má 20 zastavení, délku 1,5 km a návštěvníci zde najdou hravé prvky, které prozrazují, jak funguje fauna a flora ve zdejším lese.

Sami se stanete lýkožroutem v dutině a prolezete si tajemné chotby v dutině stromů, porovnáte si zde své stopy a skoky s jednotlivými lesními živočichy a poznáte, jak každý druh dřeva jinak vypadá i zní. Je zde prostě spousta důmyslných prvků pro hravé a zvídavé děti.

 

Více informací najdete zde